18 października 2017

IBB Andersia Hotel

TEMAT:

Nowe wyzwania
Centrów Usług Wspólnych

Prelegenci

Krystian Bestry

ADAPTIVE Solutions & Advisory Group / Prezes Zarządu

Od 2015 roku Krystian Bestry pełni funkcję Prezesa Zarządu ADAPTIVE Solutions & Advisory Group - wiodącej na rynku polskim firmy doradczej w obszarach outsourcingu usług biznesowych, transformacji przedsiębiorstw, tworzenia centrów usług wspólnych, zarządzania projektami i kontraktami outsourcingowymi. W latach 2007 – 2014, jako Dyrektor Zarządzający Infosys BPO Poland, a później Infosys BPO EMEA, Krystian Bestry był odpowiedzialny za wdrażanie strategii rozwoju i zarządzanie usługami serwisowymi centrów Infosys BPO Ltd. - przedsiębiorstwa należącego do międzynarodowego koncernu Infosys Ltd., będącego globalnym dostawcą zintegrowanych usług doradztwa biznesowego i technologicznego, outsourcingu oraz IT. Współtworzył centra usług m.in. w Polsce, Czechach, Holandii, Irlandii i RPA zatrudniające łącznie ponad 4000 osób. W latach 2004-2007 pracował również jako Dyrektor Operacyjny Europejskiego Centrum Usług Philips Electronics i odegrał kluczową rolę w przejęciu i przeniesieniu usług z Centrów Usług Wspólnych Philips'a w Polsce, Tajlandii i Indiach do struktur Infosys BPO. Krystian Bestry był także jednym z współzałożycieli i wieloletnim Wiceprezesem Zarządu (2009-2015) Związku Liderów Usług Biznesowych ABSL.

Mariusz Szałaj

4Synchronicity Customized Outsourcing Solutions / Co-founder

Obecnie Co-founder 4Synchronicity Customized Outsourcing Solutions, poprzednio Członek Zarządu, Dyrektor AVON Global Shared Services / CoE. Mariusz posiada kilkunastoletnie doświadczenie we wdrażaniu i standaryzacji procesów bizneso wych, zwiększaniu ich wydajności oraz efektywności kosztowej w obszarach globalnych operacji fi nansowych oraz IT. Zarządzał projektami transformacji biznesowej na poziomie regionalnym i globalnym w ponad 50 krajach w Ameryce Południowej i Północnej, Azji, Afryce, Australii i Europie. Z sukcesem wdrożył globalne projekty insourcingowe i przeprowadził wiele inicjatyw nearshoringowych i offshoringowych na całym świecie. Jest też wieloletnim praktykiem w zakresie implementacji strategi oraz wdrażania i zmiany modeli biznesowych w Centrach Usług Wspólnych (SSC). Tworzył i zarządzał Centrami Usług (SSC) w Polsce, Rosji, Argentynie, Indiach, Chinach. Mariusz posiada praktyczna wiedzę w zakresie fi nansów, zarządzania projektami oraz zarządzania zmianą.

Artur Skiba

Antal / Prezes Zarządu

Ekspert z zakresu rekrutacji i zarządzania. Wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. Absolwent SGH oraz Southern Denmark University w Odense. Od 2000 roku w Antal International, do firmy dołączył jako konsultant rekrutujący na stanowiska w obszarze finansów i bankowości. Od 2004 roku dyrektor zarządzający. W 2013 roku doprowadził do połączenia Antal International w Polsce z grupą kapitałową Work Service. Objął wtedy funkcję Prezesa Zarządu. Pod jego kierunkiem Antal rozwija zarówno swoje struktury (otwarcie biur regionalnych we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku, a także w Czechach i na Słowacji oraz – pod marką Enloyd – na Węgrzech), jak i portfolio usług okołorekrutacyjnych (consulting HR oraz badania rynku pracy).

Katarzyna Sobocińska

Biuro Obsługi Inwestorów UM Poznań / Główny Specjalista

Z wykształcenia ekonomistka, od 1997 r. związana z Urzędem Miasta Poznania. Główny Specjalista w Biurze Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania, a od 1 listopada 2017 Zastępca Dyrektora Biura. Jest odpowiedzialna za obsługę inwestorów zainteresowanych inwestowaniem w Poznaniu, jak i tych już obecnych w mieście. Współpracowała z inwestorami przy wielu projektach zrealizowanych w Poznaniu, m.in. przy tworzeniu centrów usług MAN, Carlsberg, Franklin Templeton Investments, Ciber, Capgemini, Mobica i innych. Posiada szeroką wiedzę z zakresu procesu lokalizacji inwestycji, pomocy publicznej, poznańskiego rynku nieruchomości oraz sektora BSS. Była zaangażowana w organizację UEFA EURO 2012 w Poznaniu.

Ola Stelmach-Gryszka

PwC / Senior Manager

Ola Stelmach-Gryszka jest Senior Managerem w PwC Shared Services & Outsourcing Center of Excellence w Krakowie. Posiada ponad 12 letnie doświadczenie w obszarze usług biznesowych, doradzając firmom globalnym w zakresie wykonalności, projektowania, konfiguracji i wdrażania usług wspólnych, a także wyboru BPO. Ola jest również liderem w Polsce w zakresie programów doskonałości operacyjnej zapewniających skuteczność i inne korzyści poprzez coaching liderów zespołów i zarządzanie średniego szczebla. Jest również szefową globalnej sieci kierowniczej PwC SS&O i kieruje wewnętrznymi projektami rozwoju biznesu oraz zarządzania wiedzą na całym świecie.

Violetta Małek

KPMG Poland / Dyrektor, Management Consulting, Financial Management

Violetta posiada ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu finansami. Zanim dołączyła do zespołu KPMG w roku 2015, pełniła funkcję szefa generalnego w firmie McCormick i zbudowała Centrum Usług Wspólnych dla Regionu Europa, Daleki Wschód i Afryka. Wcześniej, była dyrektorem finansowym odpowiedzialnym za stworzenie i przeniesienie procesów księgowych w PwC w Regionie Central and Eastern Europe. Violetta pełniła też funkcję dyrektora finansowego i członka zarządu w spółce produkcyjnej Avon Operations i sprzedażowej Avon Cosmetics Poland, tworząc i zarządzając Centrum Usług Księgowych Avon dla Regionu EMEA. Zanim dołączyła do Avon pracowała jako dyrektor finansowy w TNT Express Worldwide i Abbott Laboratories w Polsce i w Anglii.

Wiktor Doktór

Pro Progressio / Prezes Zarządu

Wiktor Doktór jest wybitnym ekspertem branży outsourcingu i specjalizuje się w wielu obszarach związanych z nowoczesnymi usługami dla biznesu, włącznie z BPO, R&D, ITO, Call Contact Center oraz tematyką nearshoringu i offshoringu. Jest prezesem Pro Progressio – organizacji zajmującej się doradztwem i konsultingiem z zakresu nowoczesnych usług dla biznesu. Wiktor należy do grona najważniejszych osobowości outsourcingowych w Polsce i wielokrotnie był nagradzany za swój wkład w rozwój sektora usług dla biznesu w Polsce. Wiktor wraz z Pro Progressio są Partnerami dla Niemieckiego Stowarzyszenia Outsourcingu, IAOP, Global Sourcing Association i innych międzynarodowych organizacji outsourcingowych.

Krzysztof Herdzik

You Can Business / Właściciel

Właściciel firmy szkoleniowo-doradczej youcanbusiness.pl oraz współzałożyciel pierwszego w Polsce startupu psychologicznego łączącego ludzi i organizacje. Wcześniej pracował na stanowiskach wysokiego szczebla w międzynarodowym środowisku jako Dyrektor Finansowy, Country Manager i Dyrektor Zarządzający. Jako Dyrektor Zarządzający założył i prowadził oddział międzynarodowej organizacji BPO, która obsługiwała klientów w 14 krajach w Europie, świadcząc usługi księgowe i obsługi klienta. Na zarządzaniu zespołami spędził do tej pory ponad 29 tys. godzin. W 2015 roku otrzymał statuetkę najlepszego Managera w Europie Środkowo-Wschodniej w branży outsourcingowej. Absolwent największej na świecie uczelni coachingowej Erickson College International w Kanadzie. Jest profesjonalnym coachem oraz mentorem biznesowym. Szkoli i doradza zespołom w dużych międzynarodowych organizacjach w kraju i za granicą z zakresu przywództwa, strategii, finansów, zarządzania zmianą i restrukturyzacji. Mówca motywacyjny, bloger i miłośnik uczenia się od innych kultur.

Szymon Stadnik

Frista Retail Business Center / Director of Business Service Center

Dyrektor Centrum Operacyjnego Szwajcarskiej grupy outsourcingowej FRISTA w Polsce. Członek zarządu spółki FRISTA RETAIL BUSINESS CENTER SP. Z O.O. Odpowiedzialny za kierowanie centrum w Warszawie, które dostarcza usługi BPO w obszarze procesów finansowych i księgowych, administracyjnych, obsługi klienta oraz IT. Posiada bogate doświadczenie w zakresie zarządzania zespołami międzynarodowymi. Zbudował od podstaw centrum usług wspólnych dla grupy Tally Weijl w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowisku Dyrektora finansowego i administracyjnego odpowiedzialnego za region Europy Wschodniej. Przez 5 lat pracował, jako audytor w firmie KPMG. Karierę zawodową zaczynał, jako analityk w firmie Unilever. Jest biegłym rewidentem, ma ukończone postępowanie egzaminacyjne ACCA.

Anna Nizio

4Synchronicity / Senior Project Manager

Anna od kilkunastu lat związana jest z branżą SSC / BPO. Z sukcesem przeprowadzała projekty offshoringu, nearshoringu oraz insourcingu dla globalnych marek takich jak Avon czy Discovery. Ma doświadczenie w zarządzaniu operacjami finansowymi dostarczanymi z Centrów zlokalizowanych w Polsce, Rosji, Indiach, Chinach oraz Argentynie. Brała udział zarówno w zakładaniu nowych CUW, jak i w zawieraniu kontraktów z zewnętrznymi dostawcami usług (BPO). Wdrożyła również wiele projektów z zakresu standaryzacji i optymalizacji procesów biznesowych.

Tom Quigley

Emerging-Europe / Dyrektor ds. Outsourcingu

Tom Quigley jest Dyrektorem ds. Outsourcingu w Emerging-Europe, think-tanku, który promuje 23 kraje regionu CEE na terenie Wielkiej Brytanii i innych rynków. Jest także właścicielem i Dyrektorem ds. Marketingu (CMO) firmy QuigleyMedia, agencji marketingowej, która pomaga przedsiębiorcom promować swoją działalność na brytyjskim rynku outsourcingowym. Wcześniej Tom był Dyrektorem ds. Marketingu CMO w Global Sourcing Association i Dyrektorem Marketingu w GSA UK. Wcześniej był także szefem marketingu w Capita, dużego brytyjskiego dostawcy usług BPO.

Radek Mierzejewski

DFDS Polska / Partner Zarządzający

Doświadczenie Radka w branży SSC/BPO dotyczy doradztwa w zakresie oceny warunków i projektowania Centrów Usług Wspólnych, jak również ich uruchamiania, przekształcania oraz stabilizowania działalności w Polsce. W swojej ponad 20-letniej karierze zawodowej Radek pełnił wiele funkcji, m.in. Dyrektora Finansowego australijskich spółek notowanych na giełdzie, Założyciela i Partnera Zarządzającego firmy doradczej. Kierował również korporacjami w Europie, Australii i Nowej Zelandii na szczeblu Dyrektora. Opublikował w swojej karierze wiele sprawdzonych raportów rocznych, brał udział w projekcie IPO o wartości 100 milionów dolarów. Zarządzał również jedną z ofert przetargowych na zakład produkcyjny BP Solar w Australii.

Michał Młynarczyk

Devire / Prezes

Absolwent MBA University of Sydney, Ashridge i IMD ma 14 lat doświadczenia w budowaniu międzynarodowego giganta rekrutacji specjalistycznej: firmy HAYS w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zasiadał w zarządzie Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej oraz Fundacji Odpowiedzialności Społecznej a także reprezentuje Devire na łamach Polskiego Forum HR – ciała reprezentującego branżę rekrutacyjną w konsultacjach i inicjatywach ustawodawczych dotyczących rynku pracy. Od 2016 roku jako prezes Devonshire Investment Group rozwija firmę Devire jako europejskiego lidera branży rekrutacji.

Paweł Płocki

Oriflame / Dyrektor ds. Kontraktu i Relacji z BPO

Zaczynał karierę w 2007 r. w Centrum Usług Finansowych Avon w Warszawie, kontynuował w strukturach Globalnego Centrum firmy Oriflame. W 2013 r. przeniósł się do Indii gdzie rozbudowywał portfolio usług wewnętrznego SSC jednocześnie zarządzając jego Operacjami w Azji. Posiada doświadczenie w tworzeniu nowych procesów, usprawnieniach i automatyzacji a także wdrożeniach globalnych projektów. Obecnie Dyrektor ds. Kontraktu i Relacji z BPO w Oriflame. Od ponad dwóch lat czynnie zaangażowany w projekt outsourcingowy Finansów i IT na wszystkich jego etapach, odpowiada za realizację siedmioletniego kontraktu z IBM.

Serge Librot

IAOP / Ekspert

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie informatyczne od strony klienta, dostawcy i doradcy. Firma Serge’a przez dwie dekady wspiera procesy transformacji u klientów z włączeniem outsourcingu, w tym przekształcenia procesów oraz ITO. Serge pracuje z klientami i ustala, w jaki sposób najlepiej wykorzystać outsourcing do wspierania ich ewolucji przedsiębiorstwa. Jest przewodniczącym komitetu IOAP w Brukseli i członkiem Europejskiej Rady Outsourcingowej (EOC). Obok certyfikatu "Certified Outsourcing Professional" (COP), Serge jest ekspertem ITIL, doświadczonym menedżerem projektu / kierownikiem programowym oraz wizjonerem Enterprise Architect.

Marta Zięba-Szklarska

Inicjatywa Mobilności Pracy / Ekspert

Ekspert w zakresie HR, Kadr, Płac i Transgranicznego Zatrudnienia. Interim Manager w obszarze Doradztwa, Rozwoju Biznesu w Polsce i w projektach międzynarodowych również w obszarze finansów osobistych. Certyfikowany “Financial Adviser EFG® i EFC®” oraz Dyrektor ds. Rozwoju Międzynarodowego w European Federation of Financial Professionals in Poland. Współpracuje z Firmami Doradczymi, Kancelariami, Izbami, Instytucjami Rynku Pracy, Stowarzyszeniami oraz Fundacjami na terenie Polski i całego świata. Zaangażowana w projekty społeczne, w aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych i zarzadzaniem kosztami PFRON z Międzynarodową Fundacja REAXUM. Jest Ambasadorem Przedsiębiorczości Kobiet i Mentorem w programach Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet oraz VITAL Voices Chapter Poland. Karierę zawodową rozpoczęła w 1997 roku na rynku finansowym i do dziś łączy finanse z HR wierząc, że to dwie nierozerwalne kwestie.

Rafał Olejniczak

Globalne Centrum Usług Wspólnych 3M / Dyrektor Generalny i Członek zarządu

Rafał posiada tytuł magistra inżyniera Akademii Górniczo - Hutniczej oraz ukończył Executive MBA na Polskiej Akademii Nauk. Mówi płynnie po polsku i po angielsku. Rafał posiada ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu i kierowaniu organizacjami świadczącymi usługi biznesowe w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz na całym świecie. Przez ostatnie lata był odpowiedzialny za zarządzanie operacjami dużej skali, znaczącymi inwestycjami oraz przedsiębiorstwami sektora SSC. Obecnie jest Dyrektorem Generalnym i członkiem zarządu Globalnego Centrum Usług Wspólnych 3M we Wrocławiu. Rafał dołączył do firmy 3M w momencie gdy firma podjęła strategiczną decyzję o utworzeniu w Polsce pierwszego Globalnego Centrum Usług Wspólnych (Global Service Center). Rafał cechuje się dużą wrażliwością i szacunkiem dla różnych stylów pracy, co zawdzięcza międzynarodowej karierze w zróżnicowanych kulturach organizacyjnych Azji, Ameryki Północnej i Europy. Ma duże doświadczenie w obszarze finansowości, bankowości , IT, HR oraz usługach prawnych.

Marek Ulanecki

Vastint Polska / Leasing Manager

Marek Ulanecki dołączył do Działu Handlowego Vastint we wrześniu 2013 roku. Jest odpowiedzialny za proces wynajmu powierzchni w Business Garden Wrocław i wspiera także inne projekty Vastint. Wcześniej karierę zawodową rozwijał w Emmerson S.A. oraz Vertigo Property Group doradzając wielu klientom, w tym Vattenfall oraz Grupie Azoty S.A.

Marzena Kardas

Infosys Polska / Sales & Fulfilment and Master Data Management Services Head

Marzena Kardas posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, które zdobyła prowadząc dla globalnych klientów. Aktualnie Marzena zarządza szeregiem projektów brandingowych firmy oraz aktywności mające na celu podnoszenie umiejętności technicznych zespołu Infosys i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań IT w różnych departamentach Infosys Poland. Wcześniej w swojej karierze zarządzała procesami dla dużego klienta z branży FMCG, jednocześnie budując w Infosys praktykę Master Data Management. Prowadziła pierwszą relokację procesów z Łodzi do Pune Delivery Center w Indiach.

Michał Bielawski

Adaptive Solutions & Advisory Group / Wiceprezes Zarządu

Od 2015 roku pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu ADAPTIVE Solutions & Advisory Group (CFO i Program Manager) - wiodącej na rynku polskim firmy doradczej w obszarach outsourcingu usług biznesowych, transformacji przedsiębiorstw, tworzenia centrów usług wspólnych, zarządzania projektami i kontraktami outsourcingowymi. Jest specjalistą w obszarach transformacji biznesowej obszarów finansowo-księgowych, zarządzania zespołami w CUW oraz optymalizacji i kontroli działania centrów usług. W trakcie swojej kariery zawodowej był odpowiedzialny m.in. za finanse i funkcje wsparcia centrów usług w organizacjach Infosys BPO i Philips, projekty optymalizacji działalności centrów usług wspólnych i wdrożenie strategii LEAN dla procesów usługowych. Koordynował w pełni obszar finansów, sprawozdawczości podatkowej, budżetowania i raportowania, kontroli wewnętrznej, ochrony danych osobowych oraz zarządzania powierzchnią biurową CUW. Ma on tez doświadczenie jako Manager Jakości CUW, doświadczenie w zarządzaniu zespołami operacyjnymi i projektami transferu procesów do CUW oraz do dostawców zewnętrznych (outsourcing). Ponadto posiada bardzo szeroką wiedzę i ogromne doświadczenie w kontrolingu na poziomie fabryki/oddziału, kraju, regionu i business unit’u. Michał zrealizował też szereg projektów wdrożenia i optymalizacji procesów rachunkowości zarządczej w spółkach budowlanych i usługowych.

Rafał Drygała

/ Experienced BPO Center Head & Industry Expert

Rafał zarządza obecnie centrum operacyjnym jednej ze skandynawskich firm BPO. Posiada ponad 14-letnie doświadczenie na różnych stanowiskach kierowniczych w branży BPO / BSS, z czego 8 lat pełni funkcję Dyrektora Centrów Operacyjnych w Polsce, Czechach i Estonii. Rafał rozpoczął karierę jako doradca finansowy i audytor w firmie Deloitte. Później brał udział w budowie Centrum Usług Wspólnych Philipsa w Łodzi. Po przejęciu przez Infosys BPO przeniósł się do Czech i kierował centrami doradczymi Infosys w Brnie i Pradze. W tym okresie był jednym z założycieli czeskiego oddziału Stowarzyszenia Liderów Usług dla Biznesu oraz jego V-ce Prezesem do roku 2014. Jest również koordynatorem i współautorem 2 raportów ABSL na czeskim rynku BSS. Dziś Rafał pełni wiodącą rolę w firmie BPO, działającej głównie na rynkach Europy Północnej.