The BSS Tour

TEMAT:

Forum Parków Technologicznych

  • CZAS: 14 listopada 2018
    Środa, godz. 9.00-19.00
  • MIEJSCE: Kielecki Park Technologiczny
    ul. Karola Olszewskiego 6

TRENDY

Jako pierwszy dowiesz się o:
  • czynnikach wpływających na specjalizację Parków w Polsce;
  • metodach wspierania rozwoju start-upów w naszym kraju;
  • narzędziach, procedurach i procesach, jakimi dysponują Parki Technologiczne;
  • przykładach dobrych praktyk akceleracji biznesu;
  • możliwościach tworzenia popularnych obecnie co-worków w Parkach Technologicznych;
  • najnowszych danych dotyczących liczebności i możliwości Parków i Stref Ekonomicznych w Polsce;
  • faktach i mitach krążących wokół współpracy pomiędzy Parkami Technologicznymi a Strefami Ekonomicznymi;
  • potencjale inwestycyjnym i dalszym kierunku rozwoju gospodarczego Miasta Kielc.
Agenda

WSPÓŁPRACA

Nie zostaniesz dostrzeżony, jeśli się nie pokażesz! Prezentacja Twojej firmy bez względu na to, czy dopiero wchodzi na rynek, czy ma już długoletni staż – jest bardzo istotna podczas wydarzeń branżowych! Odpowiednia ekspozycja to dowód, że firma dba o dobry wizerunek – nie umknie to uwadze Twoich potencjalnych klientów.

Za każdym rozwojem stoi informacja zwrotna – możliwość zapoznania się z opinią konsumenta odnośnie Twoich usług pozwoli na odpowiednie dostosowanie biznesu do aktualnych potrzeb rynku i wzrost Twoich zysków. Nie istotne, jak wielką prowadzisz firmę – w naszej ofercie sponsorskiej możesz znaleźć coś dla siebie i dopasować ją według swoich możliwości.

NETWORKING

Networking to nieodłączny element wszystkich konferencji na wysokim poziomie. To nie tylko szansa na zdobycie nowych i utrzymywanie już pozyskanych kontaktów. Udział w wydarzeniu branżowym to także możliwość obserwacji konkurencji.

Każda konferencja organizowana przez Pro Progressio jest wspierana przez system internetowy – Event Tiger. Pozwala on w wygodny sposób umówić spotkanie face to face poprzez wysłanie zaproszenia do osoby, z którą chciałbyś porozmawiać w konkretnie wyznaczonej strefie podczas wydarzenia. Każdy uczestnik po otrzymaniu wiadomości od Organizatora, potwierdzającej udział w wydarzeniu, może zalogować się do systemu i sprawdzić listę potencjalnych partnerów do rozmów biznesowych, którzy dokonali rejestracji.

Korzystasz z systemu pierwszy raz? Nie szkodzi. Otrzymasz oddzielną wiadomość z instrukcją obsługi oraz specjalnie wygenerowanym hasłem, które możesz potem dowolnie modyfikować. Event Tiger nie pierwszy raz będzie służył Ci w pozyskiwaniu nowych kontaktów, ale utraciłeś swój kod dostępu? Wpisz swój adres e-mail, którego użyłeś przy rejestracji i wybierz opcję „Nie pamiętam hasła”. Nowe hasło otrzymasz drogą elektroniczną.

IDEA
Dlaczego warto?

  • TRENDY
  • NETWORKING
  • WSPÓŁPRACA
The BSS Tour Kielce: Forum Parków Technologicznych to już szóste w tym roku spotkanie realizowane w ramach ogólnopolskiego cyklu konferencji organizowanego przez Fundację Pro Progressio. Tym razem organizatorzy postawili na tematykę Parków Technologicznych w Polsce, które pełnią różne funkcje i są ulokowane na terenie całego kraju, wspierając lokalny rozwój biznesu. Jako stała część biznesowego ekosystemu miast i województw stały się motywem przewodnim kieleckiego wydarzenia. Celem wydarzenia jest omówienie obszaru profesjonalizacji Parków, ich narzędzia wspierające rozwój biznesu, a także ich relacje ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi. Do udziału w panelach dyskusyjnych zostali zaproszeni przedstawiciele Parków i Stref z całej Polski, a także przedstawiciele firm będących ich najemcami.

The BSS Tour Kielce ma na celu odkryć, opisać i przybliżyć obszar zagadnień związanych z działaniami Parków Technologicznych i Stref Ekonomicznych, które zwiększają atrakcyjność inwestycyjną regionów w oczach potencjalnych najemców oraz postrzegania ich jako instytucje przyjazne dla rozwoju biznesu. Kolejność paneli dyskusyjnych i ich problematyka przeprowadzi uczestników przez szereg obszarów, w których realizowane są działania biznesowe, dając tym samym kompleksowy obraz profesjonalizacji Parków w Polsce. Począwszy od wiedzy historycznej dotyczącej ich rozwoju, poprzez omówienie narzędzi wsparcia startupów oraz akceleracji biznesu w Parkach oraz dyskusje o ich coworkingowych możliwościach, kończąc na pokazaniu zależności między Parkami a Strefami Ekonomicznymi. Celem wydarzenia jest również zaprezentowanie potencjału inwestycyjnego Miasta Kielce. Podczas wydarzenia zostanie podpisana umowa na realizację inwestycji 7R Park Kielce.

Agenda

09.00-09.40 Rejestracja gości i poranna kawa
09.40-09.50 Powitanie gości przez Zastępcę Prezydenta Miasta Kielce oraz Dyrektora Kieleckiego Parku Technologicznego
09.50-10.30 Prezentacja: Parki Technologiczne i Strefy Ekonomiczne w liczbach Marcin Włodarczyk (Dyrektor Regionalny, Łódź, Colliers International)
10.30-11.30 Panel dyskusyjny: Profesjonalizacja Parków – wsparcie dla kluczowych obszarów polskiej gospodarki Wiktor Doktór (Prezes Zarządu, Pro Progressio)
Andrzej Półgrabski (Prezes Zarządu, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny)
Marek Cieślak (Prezes Zarządu, Bionanopark w Łodzi)
Szymon Mazurkiewicz (Dyrektor, Kielecki Park Technologiczny)
11.30-12.00 Przerwa kawowa
12.00-13.00 Panel dyskusyjny: Narzędzia wsparcia startupów oraz akceleracja biznesu w Parkach Wiktor Doktór (Prezes Zarządu, Pro Progressio)
Katarzyna Witkowska (Menadżer ds. Rozwoju, Technopark Pomerania)
Szymon Mazurkiewicz (Dyrektor, Kielecki Park Technologiczny)
Tomasz Małecki (Prezes Zarządu, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny)
Wojciech Przybylski (Prezes Zarządu, Krakowski Park Technologiczny)
13.00-14.00 Lunch
14.00-15.10 Wprowadzenie i panel dyskusyjny: Parki jako strefa coworkingowa Wiktor Doktór (Prezes Zarządu, Pro Progressio)
Ewelina Solecka (Workplace Consulting Manager , Grupa Nowy Styl)
Karina Trafna (Prezes Zarządu, KIDS&Co.)
Marcin Włodarczyk (Dyrektor Regionalny, Łódź, Colliers International)
Radosław Szwugier (Założyciel, CoSpot)
15.10-16.10 Panel dyskusyjny: Wpływ Parków na rozwój stref ekonomicznych vs. wpływ Stref Ekonomicznych na rozwój Parków Wiktor Doktór (Prezes Zarządu, Pro Progressio)
Barbara Kostyra (Dyrektor, Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny AEROPOLIS)
Marcin Perz (Prezes Zarządu, Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice")
Paweł Lulewicz (Wiceprezes, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna)
Tomasz Małecki (Prezes Zarządu, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny)
16.10-16.20 Zakończenie konferencji
16.20-19.00 Koktajl i networking
  • Moderator   Prelegent

Prelegenci

  • Marcin Perz
  • Prezes Zarządu, MBA, DBA, Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice"
  • 2010-2015 dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo- Technologicznego, 2006-2010 Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego odpowiedzialny za fundusze europejskie. Pomysłodawca i autor powstania Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Województwie Świętokrzyskim (otwarte we wrześniu 2014 roku). Pomysłodawca i autor powołania pierwszego w Polsce Publicznego Banku Komórek Macierzystych z krwi pępowinowej w ramach Biobanku Świętokrzyskiego (otwarcie nastąpiło 4 listopada 2014 roku). Jeden ze współorganizatorów największych zawodów robotycznych na świecie- European Rover Challenge.
  • Andrzej Półgrabski
  • Prezes Zarządu, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny
  • Od 2011 roku związany z Bydgoskim Parkiem Przemysłowo – Technologicznym Sp. z o.o., od 2013 roku kieruje Spółką na stanowisku Prezesa Zarządu. Z sukcesem doprowadził do pozyskania kilkunastu znaczących inwestorów. Wraz z zespołem zrealizował kilka projektów inwestycyjnych, które przyczyniły się do zwiększenia atrakcyjności Parku. Ich wartość przekracza ponad 120 milionów złotych. W 2018 roku rozpoczął realizację projektu budowy nowoczesnego obiektu z funkcją centrum demonstracyjnego fab labs/living labs. Doświadczenia zawodowe zdobywał w dużych firmach zajmujących się telekomunikacją, nieruchomościami i transportem kolejowym.
  • Tomasz Małecki
  • Prezes Zarządu, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny
  • Animator lubelskiego ekosystemu Startup, Inicjator wielu projektów współpracy biznesu i nauki, Zarządzający funduszem seed INNOVA-Invest inwestującym w lubelskie innowacje oraz Zarządzający platformą startową dla nowych pomysłów - Platforma startowa CONNECT, mentor i juror w konkursach startupowych w Polsce i UE.
  • Wiktor Doktór
  • Prezes Zarządu, Pro Progressio
  • Wiktor Doktór jest wybitnym ekspertem branży outsourcingu i specjalizuje się w wielu obszarach związanych z nowoczesnymi usługami dla biznesu, włącznie z BPO, R&D, ITO, Call Contact Center oraz tematyką nearshoringu i offshoringu. Jest prezesem Pro Progressio – organizacji zajmującej się doradztwem i konsultingiem z zakresu nowoczesnych usług dla biznesu. Wiktor należy do grona najważniejszych osobowości outsourcingowych w Polsce i wielokrotnie był nagradzany za swój wkład w rozwój sektora usług dla biznesu w Polsce. Wiktor wraz z Pro Progressio są Partnerami dla Niemieckiego Stowarzyszenia Outsourcingu, IAOP, Global Sourcing Association i innych międzynarodowych organizacji outsourcingowych.
  • Wojciech Przybylski
  • Prezes Zarządu, Krakowski Park Technologiczny
  • Socjolog, posiada 10 lat doświadczenia w zakresie planowania, ewaluacji i implementacji polityk publicznych, szczególnie w obszarach rozwoju regionalnego oraz innowacji. Od 2012 roku odpowiedzialny za projekty oraz rozwój w Krakowskim Parku Technologicznym, od stycznia 2016 – prezes zarządu KPT. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiował też przez rok na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie, gdzie równolegle brał udział w programie interdyscyplinarnych studiów europejskich finansowanym przez German National Academic Foundation i Hertie Foundation. Po studiach pracował w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, ucząc socjologii, prowadząc badania oraz koordynując Dział Współpracy Międzynarodowej.
  • Barbara Kostyra
  • Dyrektor, Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny AEROPOLIS
  • Wiedza i doświadczenie zarządcze w obszarze organizacji i zarządzania parków technologicznych i inkubatorów. 1988-2004 praca w Instytucie Chemii Przemysłowej w Warszawie- realizacja projektów celowych dot. nowych technologii i produktów. Od 2006 w RARR S.A., realizacja projektów inwestycyjnych i doradczych (12 lat doświadczenia), III.2014- VIII.2017 r. Wiceprezes Zarządu RARR. Od V.2017 Członek Zarządu SOOIPP. Od 2017 Członek Rady Gospodarczej Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej. Od 2011 współpraca z SSE EURO-PARK MIELEC - członek komisji przetargowej.
  • Karina Trafna
  • Prezes Zarządu, KIDS&Co.
  • Od 2006 roku rozwija w Polsce projekt wspierania rodziców w wychowaniu dzieci. Założycielka nowoczesnych, dwujęzycznych przedszkoli oraz współautorka programów realizujących idee wychowywania nowej generacji Polaków. Z sukcesem łącząca doświadczenia zdobyte na rynku kapitałowym z rozwojem KIDS&Co. – pierwszego ogólnopolskiego operatora, którego celem jest otwieranie i prowadzenie przedszkoli i żłobków firmowych i przybiurowcowych. Na co dzień mama dwóch młodych mężczyzn: 7-letniego Franka oraz 12-letniego Filipa.
  • Szymon Mazurkiewicz
  • Dyrektor, Kielecki Park Technologiczny
  • Współautor wielu rozwiązań systemowych w zakresie funkcjonowania parków i inkubatorów technologicznych, projektów z zakresu aktywizacji gospodarczej i przedsiębiorczości. W obecnym okresie programowania UE pełni funkcję eksperta Ministerstwa Rozwoju w dziedzinie wsparcia pośredniego przedsiębiorstw (m.in. inkubatory przedsiębiorstw, klastry, transfer wiedzy, parki przemysłowe, technologiczne oraz naukowo – technologiczne). Aktywny członek sekcji parków i inkubatorów technologicznych Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce. W roku 2009 został laureatem I wyróżnienia w konkursie Eurolider 2009, organizowanym przez Ministra Rozwoju Regionalnego. Od kwietnia 2008 r. pełni funkcję Dyrektora Kieleckiego Parku Technologicznego.
  • Marcin Włodarczyk
  • Dyrektor Regionalny, Łódź, Colliers International
  • Specjalizuje się w reprezentacji najemców powierzchni biurowych. W latach 2013-2014 dyrektor Biura Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta Łodzi oraz członek Rady Nadzorczej Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego Sp. z o.o.. W latach 2006-2013 kierował obsługą inwestorów w ŁSSE S.A. Licencjonowany broker nieruchomości. Doradzał m.in.: Fujitsu, Nordea, Asseco, BSH, Philips Lighting.
  • Marek Cieślak
  • Prezes Zarządu, Bionanopark w Łodzi
  • Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego (1984r.). Radca prawny – od 1989r. Ponad 20 lat doświadczenia w administracji publicznej, m.in. dyrektor Biura Senatu RP, wicewojewoda sieradzki, wiceprezydent Łodzi. Ponad 10 lat doświadczenia menadżerskiego, w tym: Prezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Wiceprezes Zarządu MPK, Prezes łódzkiego Bionanoparku oraz Centrum Transferu Technologii Politechniki Łódzkiej, członek Zarządu Stowarzyszenia „Klaster Biogospodarki”. W 2008 r. otrzymał nagrodę "Profesjonalny Menedżer Województwa Łódzkiego". Radny sejmiku województwa łódzkiego dwóch kadencji, twórca i obecnie Wiceprezes Stowarzyszenia Gmin Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego, obejmującego swym zasięgiem 30 jednostek samorządu aglomeracji łódzkiej. Uczestniczył w pracach zespołów przygotowujących strategie rozwojów województwa łódzkiego, aglomeracji łódzkiej i Łodzi.
  • Ewelina Solecka
  • Workplace Consulting Manager , Grupa Nowy Styl
  • Psycholog biznesu, konsultant, badacz i trener. Specjalizuje się w dziedzinie badania organizacji ze szczególnym naciskiem na Workplace. Analizuje nowoczesne rozwiązania biurowe oraz sposoby organizowania przestrzeni pracy z uwzględnieniem psychologicznych koncepcji. Od ponad czterech lat pracuje w Dziale Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy Grupy Nowy Styl. Obecnie zarządza zespołem Workplace Consulting, odpowiedzialnym za przygotowywanie i prowadzenie dedykowanych procesów badawczych miejsc pracy, które mają na celu optymalizację aranżacji przestrzeni biurowej i wsparcie reorganizacji stylu pracy.
  • Katarzyna Witkowska
  • Menadżer ds. Rozwoju, Technopark Pomerania
  • Konsultantka ds. innowacji. Założycielka i prezes Klastra IT - stowarzyszenia 90 firm informatycznych działających na Pomorzu Zachodnim. Współtworzy i konsultuje strategie z obszaru wdrażania i finansowania innowacji oraz rozwoju biznesu. Ekspertka oceniająca biznes plany startupów i młodych firm. Praktyk w dziedzinie kreowania nowych usług dla biznesu, budowania relacji z kooperantami oraz rozwoju organizacji okołobiznesowych. Inicjatorka wydarzeń promujących przedsiębiorczość technologiczną. Zarządza projektami z zakresu rozwoju przedsiębiorczości technologicznej i innowacji w biznesie. Współtworzyła markę i budowała ofertę usług Technoparku Pomerania. Aktualnie kieruje działem rozwoju Technoparku Pomerania.
  • Radosław Szwugier
  • Założyciel, CoSpot
  • Praktyk biznesu, specjalista w zakresie zarządzania innowacyjnych projektów. Doświadczony w zakresie wdrażania koncepcji biznesowych od podstaw. Odpowiedzialny za nowoczesne rozwiązania biurowe oraz PR-owe dla miejsc, którymi zarządza. Specjalista od kreatywnego marketingu. Wielozadaniowy i zorientowany na realizację założonych celi. Od pół roku tworzy nowy projekt kreatywnej przestrzeni biurowej CoSpot inspirowanej światowym trendem na coworking na najwyższym poziomie. Organizator imprez masowych. Specjalista w zakresie pozyskiwania dodatkowych funduszy UE oraz Urzędu Miasta. Profesjonalista w zakresie angażowania sponsorów oraz inwestorów. Zarządzający oraz monitorujący budżety realizowanych projektów.
  • Paweł Lulewicz
  • Wiceprezes, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
  • Posiada 10-letnie doświadczenie we wspieraniu firm na każdym etapie ich rozwoju. W latach 2007-2011 był odpowiedzialny za pozyskiwanie inwestorów w warmińsko-mazurskiej specjalnej strefie ekonomicznej. W latach 2011-2017 stworzył od podstaw struktury pierwszego na terenie tego województwa parku technologicznego w Elblągu. Uczestniczył w realizacji kilku projektów z zakresu transferu wiedzy do przemysłu efektem czego były nowe rozwiązania technologiczne. Aktywnie wspiera młode firmy technologiczne w obszarach networkingu, pozyskiwania finansowania, usług B+R. Pod jego kierownictwem Elbląski Park Technologiczny uzyskał certyfikat Polskiego Centrum Akredytacji w zakresie działalności laboratoryjnej, który stał się wzorcem dla innych laboratoriów parkowych w Polsce.
  • Tadeusz Sayor
  • Zastępca Prezydenta, Miasto Kielce
  • Ukończył kierunek Elektronika Przemysłowa na Wydziale Automatyki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Jego kariera zawodowa związana była z Fabryką Samochodów Specjalizowanych "SHL" w Kielcach (obecnie ZWM "SHL" S.A.), gdzie pracował na różnych stanowiskach. Ukończył kursy, m.in. dla Członków Rad Nadzorczych oraz Management Training in British Industry w Londynie. Zna język angielski. Jako Zastępca prezydenta Miasta Kielce sprawuje bezpośredni nadzór nad zadaniami realizowanymi przez wydziały i jednostki organizacyjne Urzędu Miasta Kielce.
15

MIEJSCE:

Kielecki Park Technologiczny to miejsce nastawione na innowacyjność oraz kreatywność. Oferuje nowoczesną i profesjonalnie przygotowaną infrastrukturę oraz uzbrojone tereny inwestycyjne, objęte działaniem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Kielecki Park Technologiczny
ul. Karola Olszewskiego 6
Sprawdź dojazd

Masz pytania?
Chętnie na nie odpowiemy.