The BSS Tour Łódź

The BSS Tour Łódź

Prelegenci

Prelegenci

Adam Brzostowski Urząd Miasta Łodzi Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej
Andrzej Tabara Team Connect CTO
Anna Celichowska Virako Członek Zarządu
Cezary Pieczetowski Amazon Site Lead at Amazon
Paweł Łopatka SoftServe Vice President - APAC Clients Success i Country Manager w SoftServe
Sebastian Młodziński Timate CEO
Sylwia Panek-Strzała Experis Sales Manager
Wiktor Doktór Pro Progressio Prezes
Adam Chołys iTechArt Senior Cloud Solutions Architect
Tomasz Mrozowski Grupa 3S CEO
Łukasz Olechnowicz Infopulse Poland CEO
Agnieszka Grzybowska Experis IT Recruitment Team Manager
Marcin Włodarczyk Colliers Dyrektor Regionalny
Wojciech Kubiak Cybercom Cloud Technical Unit Leader
 • Linkedin
 • Oursourcing Portal
Wiktor Doktór Pro Progressio Prezes Wiktor Doktór jest Ekspertem Branży Outsourcingowej specjalizującym się w szerokim zakresie działań w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, w tym BPO, Centrów Usług Wspólnych, Call i Contact Center oraz w tematyce nearshoringu i offshoringu. Jest Prezesem Zarządu Pro Progressio zlokalizowanej w Polsce - organizacji konsultingowo-doradczej w obszarze nowoczesnych usług biznesowych. Wiktor to jedna z czołowych osobowości outsourcingowych w Polsce, wielokrotnie nagradzana za pracę ukierunkowaną na rozwój i wzrost branży usług dla biznesu. Wiktor i Pro Progressio są Partnerami Niemieckiego Stowarzyszenia Outsourcingowego, IAOP i GSA UK oraz innych globalnych stowarzyszeń outsourcingowych. Jest także autorem podcastów „BSS bez tajemnic” i „Good Morning BSS World”, gdzie wraz z gośćmi porusza różne tematy związane z globalnymi działaniami outsourcingowymi. Jego firma, Pro Progressio jest wydawcą serwisu internetowego FOCUS ON Business oraz drukowanego dwumiesięcznika Outsourcing&More.
 • Linkedin
Adam Chołys iTechArt Senior Cloud Solutions Architect Adam specjalizuje się w tworzeniu wielkoskalowej architektury rozwiązań chmurowych dla biznesu, opartych głównie na komponentach dostępnych w chmurze Microsoft Azure. Ma za sobą zarówno udane wdrożenia cloud-native, jak też migracje dużych, monolitycznych aplikacji funkcjonujących w infrastrukturze klienta. Kierował projektami chmurowymi end-to-end dla firm technologicznych o skali od 5 do 100 000 pracowników, dbając również o dobór odpowiednich systemów zabezpieczeń i monitoringu opracowywanych rozwiązań.
 • Linkedin
 • Oursourcing Portal
Paweł Łopatka SoftServe Vice President - APAC Clients Success i Country Manager w SoftServe Vice President - APAC Clients Success i Country Manager w SoftServe. Absolwent Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Abertay w Dundee oraz studiów doktoranckich z zakresu Zarządzania Strategicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zdobył globalne doświadczenie w takich firmach jak Redknee, Nokia, Siemens czy BBC Scotland. Uznany za Menedżera Roku 2018 przez ProProgressio, a także Tygrysa Biznesu jako osoba, która miała znaczący wpływ na rozwój branży w Polsce i Europie. Razem z zespołem od podstaw stworzył polski oddział firmy SoftServe, który zatrudnia ponad 800 osób w 5 lokalizacjach.
 • Linkedin
Cezary Pieczetowski Amazon Site Lead at Amazon Posiada ponad 10 lat doświadczenia w otwieraniu i prowadzeniu centrów logistycznych e-commerce. Od 6 lat aktywnie pracuje w obszarze Big Data. Dzięki użyciu nowoczesnych narzędzi Business Intelligence, buduje raporty, które przyspieszają podejmowanie decyzji. Przed powrotem do Polski, miał okazję pracować w większości krajów Europy Zachodniej. Obecnie prowadzi centrum logistyczne Amazon w Łodzi. Równolegle do pracy w firmie Amazon wykłada na Politechnice Łódzkiej i Akademii Leona Koźmińskiego.
 • Linkedin
 • Oursourcing Portal
Sebastian Młodziński Timate CEO W latach 1998-2002 pracownik spółki Optimus SA na stanowiskach zarządczych. Od 2001 roku przedsiębiorca, założyciel i obecny udziałowiec Young Consulting, od 2004 roku partner BRE Bank SA (obecnie Mbank SA). W 2006 roku powołał do życia agencję reklamową Symetria. Współtwórca firmy XTPL SA i prezes jej zarządu w latach 2015-2017. Współzałożyciel Fundacji Europa+. Członek Rady Nadzorczej fundacji TED. W latach 2008-2010 wykładowca w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University.
 • Linkedin
Tomasz Mrozowski Grupa 3S CEO Równolegle jako Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu PLAY prowadzi projekty strategiczne dla całej grupy PLAY Communications S.A. Odpowiedzialny za wdrażanie strategii korporacyjnej, transformacje organizacji i procesów oraz rozwój nowego biznesu. Pracował z zarządami większości spółek z indeksu WIG20, gdzie realizował innowacje i inicjatywy od etapu inkubacji do wieloletniej transformacji modelu biznesowego. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, Copenhagen Business School oraz KAIST MBA w Korei Południowej.
 • Linkedin
Andrzej Tabara Team Connect CTO Jest absolwentem Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, od 16 lat związany zawodowo z branżą IT. Swoje doświadczenie zdobywał w największych łódzkich firmach IT m.in. na stanowiskach: Programisty, Project Managera i Delivery Managera. Wyspecjalizował się w zakresie rozwoju oprogramowania, budowania zespołów oraz produktów, outsourcingu IT i procesów biznesowych. Współpracował z takimi firmami jak: Airbus czy Boston Scientific Corporation. Jest pasjonatem transformacji agile oraz rozwiązań chmurowych, nie tylko w działach software developmentu. Aktualnie, łączy rolę Business Development Director oraz CTO odpowiadając za rozwój Team Connect Sp. z o.o., w szczególności jego łódzkiego oddziału.
 • Linkedin
Łukasz Olechnowicz Infopulse Poland CEO Doświadczony menedżer od początku kariery zawodowej związany z zarządzaniem projektami na poziomie strategicznym. Realizował projekty doradcze dla takich firm jak Bank Ochrony Środowiska, Aiton Caldwell, Port Lotniczy w Gdańsku, Energa czy EC Sydkraft. Od ponad 6 lat z sukcesami rozwija spółki informatyczne w Polsce. W chwili obecnej prezes zarządu Infopulse Poland, spółki należącej do skandynawskiej grupy kapitałowej EVRY, bezpośrednio powiązanej z ukraińską firmą outsourcingową Infopulse.
 • Linkedin
Sylwia Panek-Strzała Experis Sales Manager W Experis od ponad 6 lat, odpowiedzialna za sprzedaż i rozwój biznesu w zakresie IT contractingu, obecnie skupiona na sprzedaży rozwiązań managed services i współpracy z nowymi inwestorami IT. Z branżą rekrutacji IT związana od 14 lat, w tym 12 lat w sprzedaży. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Harvard Business School.
 • Linkedin
 • Oursourcing Portal
Anna Celichowska Virako Członek Zarządu Członek Zarządu Virako Sp. z o.o., Dyrektor ds. Komercjalizacji, związana ze spółką od ponad 11 lat. Pasjonatka nieruchomości, od początku kariery zawodowej aktywnie działająca na rynku nieruchomości komercyjnych. Wcześniej zatrudniona w firmie deweloperskiej z Grupy Banku PEKAO SA oraz w zespole obsługi kluczowych inwestorów w Urzędzie Miasta Łodzi. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego i członek prestiżowego CCIM Institute. Odpowiadała za komercjalizację nowoczesnych obiektów biurowych w Łodzi, Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. Obecnie zaangażowana w komercjalizację Monopolis w Łodzi, flagowego projektu Virako.
 • Linkedin
 • Oursourcing Portal
Adam Brzostowski Urząd Miasta Łodzi Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Na łódzkiej uczelni ukończył Stosunki Międzynarodowe oraz studia podyplomowe na kierunkach Rachunkowość Zarządcza i Controlling oraz Mechanizmy Funkcjonowania Strefy Euro. Jest także absolwentem The London School of Economics, kierunek Finance. W czasie studiów był redaktorem naczelnym magazynu Deal oraz V-ce Prezesem największego koła naukowego na Uniwersytecie Łódzkim - SKN Inwestor. Karierę zawodową rozpoczął na trzecim roku studiów jako stażysta w Banku Handlowym (Citi). Świat bankowości zatrzymał go na kolejne 13 lat. Doświadczenie w doradzaniu dużym przedsiębiorstwom i międzynarodowym firmom zdobywał w bankach ING Bank Śląski i Raiffeisen Bank Polska (obecnie BNP Paribas). Poza praktyką w sektorze finansowym posiada również bogaty dorobek dokonań biznesowych i inicjatyw społecznych. Jako niezależny doradca odpowiadał za stworzenie strategii rozwoju i komercjalizacji jednego z łódzkich biurowców klasy A. Aktywnie działa na rzecz rewitalizacji i ratowania łódzkich zabytków. Jest zaangażowany w działania promujące młodych i początkujących artystów, m.in. projektu "Drukarnia Sztuki". Przejście z sektora prywatnego i rozpoczęcie pracy w Urzędzie Miasta Łodzi, w zespole Wiceprezydenta Adama Pustelnika, traktuje jako misję na rzecz ekspansji gospodarczej miasta. Świadomość transformacji gospodarczych i konieczności wykorzystywania najnowszych osiągnięć naukowo-technicznych sprawia, że swoje działania chce skoncentrować na stworzeniu warunków do rozwoju branż wysokich technologii na terenie Łodzi i pozyskiwaniu inwestycji/inwestorów z sektora high-tech.
 • Linkedin
Wojciech Kubiak Cybercom Cloud Technical Unit Leader Jest doświadczonym menadżerem związanym z branżą IT od prawie 20 lat, przez ponad 10 lat odpowiedzialny za dział IT w Cybercom. W miedzy czasie przez 4 lata konsultant w dziale bezpieczeństwa. Pierwsze migracje do chmury, zarówno dla klientów Cybercom, jak i na potrzeby własne firmy, przeprowadził w 2014 roku. Od kilku lat kieruje dzialem Cloud, który zajmuje się wsparciem klientów i doradza w zakresie chmur publicznych. Wiedza z zakresu chmur publicznych potwierdzona zostałą certyfikatami z AWS jak i Microsoft.
Skończył Politechnikę Łódzką i studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim
 • Linkedin
Marcin Włodarczyk Colliers Dyrektor Regionalny Kieruje oddziałem Colliers w Łodzi od jego założenia, czyli od stycznia 2015 r. Specjalizuje się w doradztwie dla najemców biur w zakresie strategii najmu, selekcji lokalizacji, badania potrzeb, negocjacji umów i organizacji środowiska pracy. Doradza głównie firmom z sektorów IT, SSC, BPO, R&D. Przeprowadził lub nadzorował ponad 80 transakcji najmu o łącznym wolumenie ok. 90 tys. mkw. Obsługuje zarówno małe i średnie firmy, jak i duże międzynarodowe korporacje – doradza w nowych najmach, ale też renegocjacjach i relokacjach. Wraz z innymi ekspertami Colliers wspiera klientów także w zarządzaniu zmianą, projektowaniu i budowie biur, jak również w innych projektach związanych z nieruchomościami komercyjnymi o różnym charakterze. W 2006 r. otrzymał licencję brokera nieruchomości. W latach 2013-2014 kierował Biurem Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta Łodzi. W latach 2006-2013 kierował Departamentem Obsługi Inwestorów w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., gdzie specjalizował się w obsłudze projektów przemysłowych i obrocie terenami inwestycyjnymi. Włada językami angielskim i francuskim.
 • Linkedin
Agnieszka Grzybowska Experis IT Recruitment Team Manager Menadżerka zespołu odpowiedzialnego za rekrutacje z obszaru IT w Experis – marce należącej do ManpowerGroup. Specjalizuje się w kompleksowym zarządzaniu procesami, w ramach których pozyskiwani są eksperci z sektora IT oraz kadra zarządzająca projektami z tej dziedziny. Z branżą rekrutacji IT związana jest od 8 lat.